Bizden Haberler

Yedi Başak tan Lübnan a Acil Yardım

YEDİ BAŞAK’TAN LÜBNAN’A  ACİL YARDIM

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Lübnan’ın başkenti Beyrut limanında meydana gelen patlama nedeniyle zor durumda kalan Beyrut halkına gıda kolisi ve sıcak yemek desteğinde bulundu.

Yurt içinde ve yurt dışında yaptığı yardımlarla kanayan yaraları sarmaya çalışan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlama sonrası maddi ve manevi olarak ağır hasar alan Beyrut kentine acil yardım ulaştırdı. Patlamadan etkilenen afetzedelere sıcak yemek ve içecek, evleri hasar görmüş ailelere  gıda kolisi yardımı ulaştırdı. Binlerce kişinin yaralandığı ve yüzbinlerce binanın kullanılamaz hale geldiği ve 154 kişinin hayatını kaybettiği Beyrut halkının yanında olmaya devam eden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği bölge halkının yaralarını sarmak için olayın yaşandığı andan itibaren çalışmalarını başlattı. Gıda ihtiyacının yanı sıra arama kurtarma, sağlık ve diğer konularda da acil yardıma ihtiyacı olan Lübnan/Beyrut halkı yardım bekliyor.

Dernek başkanı Mustafa Bulut; Lüblanla tarihi ve kültürel derin bağlarımız var. Bu acı günlerinde  Lübnanlı kardeşlerimizin yanındayız. Acılarını paylaşıyor ve elimizden geldiğince yardımlarımızı bölge halkına ulaştırmaya çalışıyoruz. Bulut, barışa ve huzura her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde böylesi acı bir tabloyla karşılaşmak bizi derinden yaralıyor. Dünyanın neresinde bir acı bir kıriz varsa biz yardımlarımızla oradayız. Din, dil, ırk, coğrafya ayrımı gözetmeden muhtaç insanlara yardım ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz.  Yedi Başak olarak ‘Lübnan’lı kardeşlerimizi de yalnız bırakmayacağız.’  Uzun zamandır siyasi istikrarsızlık, süikastler ve ekonomik dengelerin bozulmasından dolayı zor günler yaşayan Lübnan halkı uluslararası yardımlar olmadan bu kırizi atlatması çok zor. Bir yardım çağrısıyla sözlerini tamamlayan Bulut; Lüblan’a acil yardım ulaştırmak isteyen hayırsever halkımız yedibasak.org adresinden bize ulaşabilirler dedi.

Kurban Bağışı - Vekaletle Kurban Kesimi - Afrika Kurban Yardımı

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 30/04/2019 tarih ve 85494399 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.