Bizden Haberler

Alkışlar Nijer de su kuyusu açtıran Harran Üniversitelilere

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri Yedi Başak Derneği aracılığıyla temiz içmesuyu sorunu yaşayan Nijer’de su kuyusu açtırdı.

Afrika'nın ihtiyaç sahibi ülkelerinde su kuyusu açma projesine bir destek de Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden geldi. Dünyada her gün 4 bin 900 çocuk kirli sulardan ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan hastalıklar nedeniyle ölüyor. Bu ölümlerin önemli bir kısmı Afrika’da yaşanıyor. Türk İnsani Yardım Dernekleri de Müslüman nüfusun ağırlıkta olduğu Afrika ve Asya kıtasında su ihtiyaçlarının giderilmesi için çeşitli proje ve çalışmalara imza atıyor.

O derneklerden biri de Yedi Başak. İnsani Yardım Derneği Yedi Başak, bu kez Şanlıurfa'dan giden yardımlarla Nijer Ülkesi Niamey Şehri Sagagore beldesinde su kuyusu açtı. Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin desteğiyle açılan su kuyusu sayesinde 400 kişi temiz su içme imkanı bulacak. 

Kaynak : Hürriyet

Yardım Kuruluşu Yedi Başak İnsani Yardım Derneği 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 7. maddesi uyarınca T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen 14/09/2020 tarih ve 23280 sayılı Olur’ları ile Yardım Toplama iznine sahiptir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanununun 16. Maddesi gereğince T.C. Gaziantep Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü birimlerince denetlenmektedir.

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği vergiden muaf değildir. Dernek Kütük Numarası: 27-020-004 – Gazikent Vergi Dairesi – Vergi Numarası 946 024 6979

5520 sayılı kurumlar vergisi kanununa göre derneğimiz kurumlar vergisi mükellefleri arasında yer almamaktadır. Online Bağış sayfamızdan yapmış olduğunuz bağışlardan vergi ve banka kesintisi alınmamaktadır. Yaptığınız bağışın tamamı derneğimize ulaşmaktadır.